Популярне

Дива під ногами

Від цієї спеки хочеться втекти куди подальше, чому б не під землю  - в печери, особливо, якшо печер в нас вистачає.  Тим більше в печерах Тернопілля помилуватися можна не тільки нерукотворною красою їх склепінь, а й слідами праці людських рук, розуму та душі

Від цієї спеки хочеться втекти куди подальше, чому б не під землю  - в печери, особливо, якшо печер в нас вистачає.  Тим більше в печерах Тернопілля помилуватися можна не тільки нерукотворною красою їх склепінь, а й слідами праці людських рук, розуму та душі
Так, у печері Вертеба, що біля селе Більче-Золоте відкрито перший і єдиний у світі підземний музей трипільської культури. У печері довжиною 8 км. облаштовано кілометровий маршрут, на якому туристи можуть побачити керамічний посуд та діораму, яка розповідає про життя трипільців. Кількістю і багатством знахідок предметів матеріальної культури різних епох Вертеба не має рівних серед інших печер світу. Саме тому археологи називають її Наддністрянською Помпеєю. У цій печері виявлено численні сліди перебування давньої людини (різні предмети матеріальної культури, поховання), які належать до різних епох.
Печера Язиченська біля села Монастирок далека від марноти міст Вона настроює на містичну хвилю – ще в ХІ столітті тут існував християнський монастир, а до того – давньослов’янський печерний храм з плоским жертовним каменем діаметром 4 м. і товщиною 65 см.
А печера Оптимістична (с. Королівка Борщівського району) з довжиною розвіданих ходів становить 214 км) занесена в книгу рекордів Гіннеса як найбільша в світі гіпсова печера.
Це лише маленька частинка підземного багатства нашої області. Ходи переплітаються і розгалужуються, як людські долі, a десь там під землею зберігаються свідчення давно минулих днів.

Ліна Сват
Всі статті автора

Колонка

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією