Популярне

Музей суднобудування і флоту

Музей суднобудування і флоту в Миколаєві був створений і відкритий як музей на правах відділу Миколаївського обласного краєзнавчого музею в 1978 році.

Музей розташований в старовинному будинку, який є пам'яткою історії та архітектури державного значення.

Рішення про створення музею суднобудування і флоту було прийнято Миколаївським облвиконкомом 10 жовтня 1973. У його створенні брали участь наукові співробітники обласного краєзнавчого музею та художники Миколаївського обласного відділення Художнього фонду України.

Сьогодні музей є візитною карткою міста, і це єдиний в країні музей суднобудування.

Експозиція 12-ти залів розкриває етапи розвитку суднобудування в Північному Причорномор'ї, починаючи з давніх часів, процес створення Чорноморського флоту, розвиток суднобудівних підприємств та відображення сторінок історії корабелів.

Щорічно музей відвідують понад 50-ти тисяч відвідувачів, проводить близько тисячі екскурсій. Фонди музею налічують близько 8-ми тисяч музейних предметів. Значна частина експозиції присвячена заснуванню Миколаєва як корабельної верфі у контексті створення Чорноморського флоту.

Одним з найцікавіших музейних експонатів є діорама "Будівництво кораблів на Миколаївській верфі в 1-й чверті Х1Х століття»-її автор і виконавець-лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка художник В. Семерньов.

Значна частина експозицій присвячена розвитку суднобудівних підприємств міста кінця Х1Х - початку ХХ століття. Це матеріали, що відображають заснування в Миколаєві суднобудівного заводу «Наваль». Про сучасний військовому суднобудуванні в Миколаєві дає уявлення Стаціонарна виставка "Морський щит Вітчизни».

У музеї можна побачити модель легендарної яхти "Ікар", яка першою з радянських яхт здійснила навколосвітню подорож (вересень 1987 - липень 1988рр.) Музей проводить насичену виставкову роботу (до 10-ти виставок в рік). Біля музею встановлені пам'ятні погруддя прославлених адміралів-флотоводців. На відкритому майданчику експонуються адміралтейські якорі і корабельні гармати різних часів.

Музей суднобудування і флоту включено в маршрут екскурсійного туру членів військово-історичного клубу Швеції.

За час свого існування музей прийняв близько 2 млн. відвідувачів.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією