Популярне

Луганський природний заповідник

Найсхіднішим заповідником Україні є Луганський природний заповідник. Створений він був для збереження зникаючих видів тварин в листопаді 1968 р. Основною його метою була охорона реліктових звірів: бабака і хохулі. Розташований цей заповідний об'єкт в межах Луганської області і займає землі Міловського, Свердловського, Станично-Луганського районів. Складається Луганський природний заповідник з трьох відділень - Станично-Луганське, Стрільцівський степ і Провальський степ загальною площею 1576 га.

Ділянки Стрельцовская і Провальський степу представляють еталони типових східно-європейських різнотравно-типчаково-ковилових степів, а третій філія - ??Станично-Луганський (або Придонецька заплава) - заплавні екосистеми лівобережній частині долини річки Сіверський Донець.

Основним завданням Станично-Луганського відділення є збереження і збільшення кількості рідкісного і цінного звірка хохулі. Цінністю філії Стрілецький степ, є рослинний покрив, основу якого складають злаки. Тут збереглося реліктове тварина - бабак. Філія Провальський степ створена в 1975 р. з метою охорони лісостепового ландшафту Донецького кряжу. Особливо цікавою є розташована на його території природна пам'ятка - Королівські скелі.

Флора і фауна заповідника багата своїм різноманіттям. Багатобарвність степового ландшафту обумовлюється великою кількістю різнотрав'я. У Луганському природному заповіднику охороні підлягають 15 видів рослин, занесених до Європейського червоного списку, 41 вид, занесений до Червоної книги України та 4 види, охороняються згідно Бернської конвенції. До Зеленої книги України включені 15 рослинних угруповань заповідника, 12 з яких - степові і 3 - водні.

Загальна кількість видів фауни заповідника нараховує близько 2634 виду, в тому числі павукоподібних - орієнтовно 250, а комах - понад 2000 видів. З них до Європейського червоного списку віднесено 28 видів, у Червону книгу України відзначено 102 виду і майже дві сотні видів зараховані до категорії особливо охороняються відповідно до Бернської конвенції.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією